Kilpailukalenteri ja tulokset 2018-2019

AIKAKISA/JÄRJESTÄJÄSARJA/KUTSUTUTILMOITTAUTUMINENVAHVISTETUT/TULOKSET

HELMIKUU

    
7.-10.2.

Dragon Trophy,

Ljubljana, Slovenia

Valmentajana:

Lumikki

ISU, KV kilpailu

Sanna

Emma

  
2.-3.2.

Hyvinkää Trophy 2019, HyTL, Hyvinkää

Valmentajana:

Pia

 

Aluecup (3.2.):

Silmut-B

ISU-sarjat:

Junior B
Junior C
Novice B
Novice C
Springs A

Tähtisarjat:

Debutants C
Springs C
Cubs
Pre-Young I 1999-2006 (Taitajat) 
Pre-Young I 2007 and younger (Taitajat)
Pre-Young II 1999 and older (Taitajat)

Ilmoittaudu täällä 25.12. mennessä 
1.-3.2.

Froggie Cup 2019, HSK, Helsinki

Valmentajana:

 

   

TAMMIKUU

    
10.-13.1.

Gliss Open 2019, Tallinna

Valmentajana:

Lumikki Mäki

Sarjat:

Senior A

Junior A

Advanced Novice

Intermediate Novice

Basic Novice

Cubs A

Chicks

Junior B

Novice B

Springs B

Cubs B

Pre-Young

Young

Ilmoittaudu täällä 14.12. mennessä 
5.-6.1.

Debytanttien, Noviisien ja SM-Noviisien 2.lk , NTL, Klaukkala

Valmentajana:

Liivo

Debytantit

Noviisit

SM-Noviisit

Ilmoitetut:Vahvistetut:
5.-6.1.

Crystal Cup 2019, ML, Mikkeli

Valmentajana:

Pia

Tähtisarjat:

5.1. kisaavat ainakin:

Cubs (Minit)
(Aluenoviisit)
Junior C (Aluejuniorit)

Kisapäivä vielä vahvistamatta:

Springs B (Silmut-B)
Springs C (Aluesilmut)
Debs B (Aluedebyt)
Novice C Starlets (Taitajat)

Ilmoitetut:

Cubs: Iris, Usva, Pinja K, Ada

Junior C: Nea

Springs B: Minttu, Maisa, Ava, Aamu, Salla Ö

Starlets 2005 and older: Laura M, Salla P

Starlets 2006-2007: Emma M

Starlets 2008-2010: Alisa, Nelli

Vahvistetut:
6.1.

Tähtisarjojen kutsukilpailu sekä Minien, Aluenoviisien ja Aluejuniorien valintakilpailu, LT, Lohja

Valmentajana:

Karoliina

Aluecup:

Minit
Aluenoviisit
Aluejuniorit

Kutsukilpailu:

Tintit

Ilmoittaudu 18.12. mennessä täällä 

JOULUKUU

    
28.12.

Elvari Trophy, avoin improvisaatiokisa, VTL, Nummela

Huom! Ei valmentajaa

 

Kaikki kilpailevat tai kilpailua aloittelevat luistelijamme:

2006 synt. ja vanh.
2007-2008 synt.
2009-2010 synt.
2011 synt. ja nuor.

Ilmoitettu:

Usva, Aamu, Minttu, Fanni

Vahvistetut:
15.-16.12

SM 2019

Valmentajina:

Lumikki, Liivo

SM-seniorit ja -juniori

ilmoitettu:

SM-sen: Sofia

SM-jun: Emma, Sanna

vahvistetut:

SM-sen: Sofia

SM-jun: Emma, Sanna

14.12.

Tähtisarjojen kutsukilpailu, HTK, Helsinki

Valmentajana:

Pia

Minit
Silmut-B
Aluenoviisit

Ilmoitetut:

Minit: Sonja Kä, Usva

Silmut-B: Minttu, Ava, Aamu

Vahvistetut:

Minit: Sonja Kä, Usva

Silmut-B: Minttu, Ava, Aamu

9.12.

Alue Cup 1 vk.  VTL, Lohja

Valmentajana:

Pia

Silmut-B

Ilmoitetut:

Aluecup:

Silmut-B: Aamu, Minttu, Ava, Maisa

Tulokset:

Aluecup:

Silmut-B: Aamu, Minttu, Ava, Maisa

6.12.

Tähtisarjojen kutsukisa, TL, Tuusula

Valmentajana:

Lumikki+Pia

 

 

Tintit
Minit
Silmut-B
Taitajat, ei Axel, 2007 ja nuor.
Taitajat, ei Axel, 2006 ja vanh.
Taitajat Axel
Aluesilmut
Aluedebytantit
Aluenoviisit
Aluejuniorit

Ilmoitetut:

Aluedebytantit: Aada, Helmi

Aluejuniorit: Nea

Aluenoviisit: Julia F

Tintit: Saana K, Matilda, Emmi K

Minit: Ada, Sonja Kä, Fanni, Pinja K, Inga, Emilia Kä, Iris, Usva, Emilia Ky

Silmut-B: Ava, Aamu, Maisa, Minttu

Taitajat Axel: Laura V, Riina, Laura M

Taitajat, ei Axel -2006 ja vanh.: Riia, Elsa, Liinu, Pinja H, Salla

Tulokset:

Aluedebytantit (4): 

3. Aada (27,33)
4. Helmi (21,67)

Aluejuniorit (1): 

1. Nea (39,00)

Aluenoviisit (5): 

1. Julia F (47,33)

Tintit (6):

2. Saana K (13,33)
3. Matilda (12,67)
Emmi K

Minit (16): 

2. Usva (44,00)
4. Pinja K (43,33)
5. Iris (41,67)
6. Fanni (41,67)
10. Ada (33,00)
11. Emilia Kä (33,00)
12. Sonja Kä (32,33)
15. Emilia Ky (26,00)
16. Inga (24,67)

Silmut-B (9): 

1. Maisa (51,67)
2. Minttu (49,00)
5. Ava (43,00)
6. Aamu (40,33)

Taitajat Axel (5): 

2. Riina (41,83)
3. Laura V (39,33)
5. Laura M (32,17)

Taitajat, ei Axel -2006 ja vanh. (6): 

1. Elsa (43,00)
2. Salla (41,00)
4. Pinja H (37,00)
5. Liinu (36,00)
6. Riia (24,67)

1.-2.12.

Santa Claus, Interclub

Varala , Tampere

Valmentajana:

Pia

Liiton alainen sarja Debytantit

muut ISU-sarjat

Springs A

Novice B

Novice A

Junior A

 

Tähtisarjat

Cubs

Springs C

Debs C

Novice C

Starlets (Taitajat) axel

Starlets (Taitajat) no axel

 

ilmoitetut debytantit:

Alda, Essi, Lumia

 

muut ISU-sarjat:

Springs A: Emilia A, Elma, Saara, Ava, Minttu, Maisa

Novice B: Elina, Pinja T, Julia W, Sonja I, Saana, Jasmin, Eeva, Kiia

Junior A: Emma K, Sanna

Tähtisarjat

Cubs: Pinja K, Usva, Fanni, Iris, Sonja K

Novice C: Julia F

Starlets (Taitajat) axel: Emma M, Laura M

Starlets (Taitajat) no axel: Elsa, Liinu

 

vahvistetut

Debytants:

Alda, Essi, Lumia

 

muut ISU-sarjat:

Springs A: Emilia A,

Novice B: Elina

Junior A: Sanna

Tähtisarjat

Cubs 2009: Pinja K, Fanni

Cubs 2010 and younger: Usva

Novice C: Julia F

Starlets (Taitajat) axel: Emma M, Laura M

Starlets (Taitajat) no axel: Elsa, Liinu

1.12.

Tähtisarjojen kutsukilpailu, KeLS, Kerava

Valmentajana: Liivo

Tintit

Ilmoitettu:

Tintit: Veera, Emmi K

Tulokset:

Tintit (20): 

3. Veera (23,00)
Emmi K

MARRASKUU

    
24.-25.11.

Kutsukisa ISU, TL

Valmentajana:

La: Liivo

Su: Pia

A-silmut, Debytantit,  Noviisit,        Juniorit,             SM-Juniorit,       SM-Seniorit

Ilmoitettu:

A-silmut 2007: Saara J

A-silmut 2008: Elma, Emilia A

Debytantit: Alda, Essi, Lumia

Noviisit: Elina, Jasmin, Julia, Kiia, Pinja T, Saana, Sonja I

Juniorit: Emmi S

SM-juniorit: Emma, Sanna

Tulokset:

A-silmut (7):

5. Elma (27.62)

6. Emilia A (25.87)

Saara J WD

Debytantit (9):

4. Alda (37.97)

8. Lumia (34.24)

Essi WD

Noviisit (22):

1. Pinja (44.54)

3. Jasmin (39.93)

8. Julia (35.39)

18. Elina (31.02)

19. Saana (29.07)

20. Sonja I (28.83)

21. Kiia (27.78)

SM-juniorit (1):

1. Sanna (102.36)

Emma WD

24.11.

 

Tähtisarjojen kutsukilpailu sekä Tinttien Tintticup ja Taitajat ei Axel sarjojen 1 valintakilpailu, LT, Lohja

Valmentajana:

Pia

Tintticup:

Tintit

Aluecup:

Taitajat, ei Axel 2007 ja nuor.
Taitajat, ei Axel 2006 ja vanh.

Kutsukilpailu:

Minit
Silmut B
Aluesilmut
Aluedebytantit
Aluenoviisit
Aluejuniorit
Taitajat, Axel

Ilmoitettu:

Tintticup:

Tintit: Veera, Saana K, Emmi K

Aluecup:

Taitajat, ei Axel 2006 ja vanh.: Riia, Liinu, Pinja H, Elsa, Salla

Kutsukilpailu:

Minit: Inga, Sonja Kä, Emilia Kä, Ada, Iris, Pinja K, Usva, Fanni

Silmut B: Minttu, Maisa, Ava, Aamu

Aluenoviisit: Julia F

Aluejuniorit: Nea

Aluedebytantit: Aada

Taitajat, Axel: Laura M, Riina, Emma M

Tulokset:

Tintticup:

Tintit (16): 

3. Veera (22,33)
Saana K
Emmi K

Aluecup:

Taitajat, ei Axel 2006 ja vanh. (26):

5. Elsa (39,33) fp
8. Pinja H (38,33) fp, em. Hieno linjeeraus
12. Liinu (34,00)
14. Salla (33,67)
23. Riia (27,00)

Kutsukilpailu:

Minit (22):

1. Usva (50,67)
4. Pinja K (46,33)
6. Iris (42,33)
8. Fanni (39,67)
11. Ada (38,67)
13. Sonja Kä (36,00)
18. Inga (32,00)
WD Emilia Kä

Silmut B (19): 

1. Maisa (47,33)
2. Minttu (46,50)
14. Aamu (36,67)
16. Ava (36,33)

Aluenoviisit (3): 

1. Julia F (45,33)

Aluejuniorit (5): 

3. Nea (37,00)

Aluedebytantit: 

WD Aada

Taitajat, Axel (10): 

2. Emma M (41,67)
5. Riina (40,17)
10. Laura M (31,67)

17.-18.11.

2. valintakilpailu, EVT

Valmentajana:

 Liivo

SM-seniorit ja -juniorit

ilmoitettu:

SM-juniorit:

Emma, Sanna

vahvistetut:

SM-juniorit:

Emma, Sanna

17.11.

ISU-kutsukilpailu, HaTaL, Hamina

Valmentajana:

Pia

Kutsukisa:

ISU-sarjat:

Silmut A
Debytantit
Noviisit
Juniorit
Aluejuniorit
SM-noviisit

ISU-sarjat:

Silmut A: Elma, Saara

Debytantit: Essi

Noviisit: Pinja, Eeva, Kiia

vahvistetut:

Silmut A: Elma, Saara

Debytantit: Essi WD

Noviisit: Pinja, Eeva, Kiia

17.11.

Tähtisarjojen kutsukilpailu sekä Taitajat Axel 1. valintakilpailu, HyTL, Hyvinkää

Valmentajana:

Karoliina

Aluecup:

Taitajat, Axel

Kutsukilpailu:

Tintit
Minit
Silmut B
Aluesilmut
Aluedebytantit
Aluenoviisit
Taitajat, ei Axel 2007 ja nuor.
Taitajat, ei Axel 2006 ja vanh.

Ilmoitettu:

Aluecup:

Taitajat, Axel: Emma M, Laura V, Laura M, Riina

Kutsukilpailu:

Tintit: Veera, Emmi K

Minit: Inga, Emilia Kä, Iris, Ada, Sonja Kä, Pinja K, Fanni

Silmut B: Ava, Minttu, Maisa

Aluenoviisit: Julia F

Taitajat, ei Axel 2006 ja vanh.: Pinja H, Liinu, Riia

Tulokset:

Aluecup:

Taitajat, Axel (12): 

2. Laura M (45,33) fp
4. Laura V (43,67) fp
WD Emma M
WD Riina

Kutsukilpailu:

Tintit (19): 

Veera
Emmi K

Minit (19): 

2. Iris (45,00)
3. Pinja K (43,33)
6. Fanni (41,33)
7. Ada (37,00)
11. Sonja Kä (33,67)
14. Emilia Kä (31,67)
18. Inga (26,33)

Silmut B (20):

4. Minttu (45,00)
20. Ava (37,33)
WD Maisa

Aluenoviisit (4): 

1. Julia F (51,67)

Taitajat, ei Axel 2006 ja vanh. (18):

5. Pinja H (38,33)
8. Liinu (35,00)
14. Riia (29,67)

10.-11.11.

Seniorien, Juniorien ja Noviisien 1. vk, JTL

Valmentajana:

Liivo

Seniorit, juniorit, noviisit

Ilmoitettu:

Elina, Jasmin, Julia, Saana, Sonja

tulokset:

Noviisit (34)

5. Jasmin (37,84)

9. Julia (33,34)

18, Saana (30,97)

21. Elina (29,96)

24. Sonja (28.59)

9.-11.11.

Wasa Cup

Valmentajana:

Pia

Kutsukisa:

ISU-sarjat:

SM-noviisit (LO,VO)
Debytantit
A-silmut

Tähtisarjat:

Minit
B-silmut
Aluedebytantit
Aluenoviisit
Aluejuniorit
Taitajat

Ilmoitettu:

ISU-sarjat:

Debytantit: Lumia, Essi

A-silmut: Emilia A

Tähtisarjat:

Minit: Usva, Ada N

B-silmut: Maisa, Minttu, Aamu

Taitajat: Emma M, Laura V, Laura M

Tulokset:

ISU-sarjat:

Debytantit (11): 

9. Lumia (37,64)
WD Essi

Silmut-A (12): 

11. Emilia A (22,24)

Tähtisarjat:

Minit (10): 

3. Usva (22,50)
Ada N

Silmut-B (23): 

1. Minttu (48,40)
4. Maisa (44,20), em. Hyvä musiikkiinluistelu
16. Aamu (35,60)

Taitajat (13): 

4. Laura V (44,00)
8. Emma M (37,67)
9. Laura M (37,50)

8.11.

Minien Aluecup 1. vk.  KeLS, Kerava

Valmentajana:

Lumikki

Aluecup:

Minit

Ilmoitettu:

Aluecup:

Minit: Iris, Ada, Fanni, Pinja K, Usva, Emilia Ky, Inga, Emilia Kä, Sonja K

Tulokset:

Aluecup:

Minit (28): 

2. Pinja K (44,00) fp
4. Fanni (43,00) fp
5. Iris (43,00) fp
6. Usva (42,67) fp, em. Musiikkiin eläytyminen
7. Ada (42,00) fp
11. Emilia Kä (34,67)
14. Sonja K (31,00) em. Lennokas Axel
21. Emilia Ky (26,83)
24. Inga (25,00)

LOKAKUU

    
31.10.

Tinttien Aluecup 1. vk, TL, Tuusula

Valmentajana:

Lumikki

Aluecup:

Tintit

Ilmoitettu:

Aluecup:

Tintit: Veera, Emmi K, Saana Ko

Tulokset:

Aluecup:

Tintit (21): 

Veera em. Hienot piruetit, aluecup finaalipaikka
Emmi K
Saana Ko

27.-28.10.

 

 

 

Tikkurila Trophy 2018

Valmentajana:

Liivo

Springs A (Silmut A)
Novice B (Kansalliset noviisit)
Junior B (Kansalliset juniorit LO+VO)

Ilmoitettu:

Springs A: Emilia, Saara, Elma, Alda

Novice B: Elina, Pinja T, Jasmin, Julia, Saana K, Sonja, Eeva, Kiia

Junior B: Emmi

Tulokset:

Springs A younger (23):

17. Elma (26,07)
23. Emilia (20,24)

Springs A older (21):

16. Saara (25,57)

Novice B (32):

7. Pinja T (40,09)
10. Julia (39,25)
17. Sonja I (34,28)
20. Saana K (33,63)
25. Jasmin (31,81)
29. Eeva (28,92)
30. Elina (28,61)
31. Kiia (28,08)

 

Tähtisarjojen kutsukilpailu sekä aluedebytanttien, aluenoviisien ja aluejuniorien 1 valintakilpailu, MJT, Mäntsälä

Valmentajana:

Pia

Aluecup:

Aluedebytantit
Aluenoviisit
Aluejuniorit

Kutsukilpailu:

Minit
Silmut B
Aluesilmut
Taitajat, ei Axel 2007 ja nuor.
Taitajat, ei Axel 2006 ja vanh.
Taitajat, Axel

Ilmoitettu:

Aluecup:

Aluenoviisit: Julia, Ida

Aluejuniorit: Nea

Aluedebytantit: Aada, Helmi

Tähtisarjat:

Minit: Emilia Ky, Inga, Sonja K, Emilia Kä, Ada, Usva, Pinja K, Iris, Fanni

Silmut B: Minttu, Ava, Aamu

Taitajat, ei Axel -06 ja vanh.: Elsa, Pinja H, Salla, Liinu, Riia

Taitajat, ei Axel -07 ja nuor.: Alisa

Taitajat Axel: Riina, Emma M, Laura M, Peppi, Laura V

Tulokset:

Aluecup:

Aluenoviisit (8): 

1. Julia (45,33) fp
WD Ida

Aluejuniorit (5): 

3. Nea (39,00) fp

Aluedebytantit (17): 

12. Aada (35,50)
16. Helmi (25,00)

Tähtisarjat:

Minit (11): 

1. Usva (48,00)
2. Pinja K (42,67)
3. Fanni (42,00)
4. Sonja K (41,00)
5. Ada (40,67)
7. Iris (38,33)
8. Emilia Kä (34,67)
10. Emilia Ky (27,33)
11. Inga (26,33)

Silmut B (21):

2. Minttu (51,33)
12. Aamu (39,67) em. Hienosti tulkittu koreografia
19. Ava (35,33)

Taitajat, ei Axel -06 ja vanh. (17): 

4. Elsa (34,67)
7. Pinja H (33,67)
10. Liinu (31,00)
12. Salla (29,67)
17. Riia (23,67)

Taitajat, ei Axel -07 ja nuor. (16): 

10. Alisa (29,67)

Taitajat Axel (13):

1. Laura V (48,00)
2. Riina (47,00)
3. Peppi (47,00)
5. Laura M (41,33)
7. Emma M (37,00)

 

1. lk, ETK, Espoo

Valmentajana:

Lumikki

SM-Noviisit ja Debytantit

Ilmoitettu:

SM-noviisit: Jade

Debytantit: Essi, Lumia

Tulokset:

SM-noviisit (20):

11. Jade (76,50)

Debytantit (20):

6. Lumia (40,10)
14. Essi (35,70)

19.-21.10.

Gliss open Extra, Tallinna

Valmentajana:

Liivo

 

Ilmoitettu:

Cubs A: Minttu

Cubs B: Usva, Pinja

Springs B: Aamu

Novice B: Julia F

Junior A: Emma, Sanna

Tulokset:

Cubs A (27):

22. Minttu (22,59)

Cubs B (22):

10. Usva (17,79)
13. Pinja (17,02)

Springs B (7):

4. Aamu (18,22)

Novice B (7):

3. Julia F (27,30)

Junior A (24):

2. Emma (116,09)
9. Sanna (102,55)

13.-14.10.

1. valintakilpailu, KooVee

Valmentajana:

Lumikki

SM-seniorit ja -juniorit

Ilmoitettu:

SM-seniori: Sofia

SM-juniori: Emma, Sanna

Tulokset:

SM-seniorit (7):

1. Sofia (143,68)

SM-juniorit (22):

17. Emma (90,07)
19. Sanna (89,12)

12.-13.10.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailu ja Aluesilmujen 1. valintakilpailu, NTL, Klaukkala

 

Valmentajana:

12.10: Pia

13.10: Pia

 

 

 

Alue Cup (1. vk):

Aluesilmut

 

Kutsukisa:

ISU-sarjat:

Kansalliset noviisit

Kansalliset juniorit (LO)

Tähtisarjat:

Minit

Silmut-B

Aluejuniorit

Aluenoviisit

Taitajat (Axel)

Ilmoitettu:

ISU-sarjat:

Kansalliset noviisit: Pinja T, Julia W, Saana

Tähtisarjat:

Minit: Ada, Iris, Usva, Fanni, Pinja K, Emilia Kä, Sonja Kä

Silmut-B: Maisa, Ava, Minttu, Aamu, Emilia A

Aluejuniorit: Nea

Aluenoviisit: Julia F

Taitajat (Axel): Riina, Peppi, Laura V, Emma M, Laura M

Tulokset:

ISU-sarjat:

Kansalliset noviisit (27):

1. Pinja T (40,61)
6. Julia W (35,98)
8. Saana Kä (33,86)

Tähtisarjat:

Minit 2010 (8): 

1. Usva (42,00)
3. Iris (38,33)
4. Ada (33,00)

Minit 2009 (25):

1. Fanni (42,00)
3. Pinja K (40,33)
16. Emilia Kä (28,67)
WD Sonja Kä

Silmut-B 2009 ja myöh. (7): 

2. Minttu (44,00)
3. Maisa (42,00)

Silmut-B 2007/2008 (25):

11. Emilia A (36,67)
12. Ava (35,67)
18. Aamu (32,00)

Aluejuniorit (6): 

5. Nea (30,00)

Aluenoviisit (4): 

1. Julia F (41,33)

Taitajat (Axel) (10): 

1. Peppi (41,67)
3. Riina (39,33)
8. Laura V (34,33)
9. Emma M (33,00)
10. Laura M (31,33)

SYYSKUU

    

29.-30.9.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Crystal Cup, Interclub, ML, Mikkeli

 

HUOM!

kisa vain kaksipäiväinen (la-su)

 

Valmentajana:

Pia: La päivä

Liivo: La ilta, Su

 

 

 

 

 

 

 

Liiton alaiset sarjat Juniorit ja Seniorit

Muut ISU sarjat:

Springs A, Debs A,  Novice B, Junior B, Junior A, Senior B, Senior A, Adults

Tähtisarjat:

Chicks (Tintit), Cubs (Minit), Springs B (B-silmut),

Springs C (Aluesilmut), Debs B (Aluedebyt), Novice C (Aluenoviisit), Junior C (Aluejuniorit)

Starlets (Taitajat)

Ilmoitettu:

ISU-sarjat:

Springs A: Elma, Emilia A, Minttu

Debs A: Alda, Essi, Lumia

Novice B: Eeva, Elina

Junior A: Emma K, Sanna

Junior B: Emmi S

 

Tähtisarjat:

Cubs: Fanni, Pinja, Usva

Springs B: Aamu

Novice C; Julia F

Starlets: Emma M, Laura M

Tulokset:

ISU-sarjat:

Springs A (23):

12. Elma (27.35)

Debs A (29):

12. Alda (41.98)

Novice B (22): Eeva WD

Junior A (15):

5. Emma K (100.47)

8. Sanna (97.06)

 

Tähtisarjat:

Cubs 2009 (18):

1. Fanni (43.67)

3. Pinja (38.33)

Cubs 20101 and younger (10):

10. Usva (32.00)

Springs B 2008 (21):

16. Aamu (32.67)

Novice C (11):

2. Julia F (41.00)

Starlets 2006-2007 (4):

1. Emma M (42.33)

Starlets 2005 or before (8):

5. Laura M (37.50)

21.-23.9.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Silver SkateInterclub, KuTa, Kuopio

 

 

Valmentajana:

Lumikki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liiton alainen sarja Noviisit

Muut ISU sarjat:

Springs A, Debs A, Novice B, Junior A, Senior A, Adults

Tähtisarjat:

Cubs  (Minit), Springs B (B-silmut),Debs B  (Aluedebyt), Novice C (Aluenoviisit), Junior C  (Aluejuniorit)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilmoitettu:

ISU-sarjat

Springs A: Ava, Minttu

Debs A: Alda, Essi, Lumia

Novice B: Eeva, Elina L, Jasmin, Julia, Pinja, Saana, Sonja I

Junior A: Emma, Sanna

Tähtisarjat

Cubs: Emilia Kä, Iris, Sonja K

Debs B: Helmi, Kiia

Novice C: Ida

 

 

 

 

 

 

Tulokset:

ISU-sarjat

Springs A (21):
16. Minttu (24,00)
21. Ava (17,74)

Debs A (33):
11. Lumia (42,24)
23. Essi (35,41)
26. Alda (32,92)

Novice B 2003-2005 (44): 
7. Pinja (39,84)
23. Jasmin (32,60)
27. Saana (31,62)
43. Eeva (24,05)

Novice B 1.7.2005 or later (39):
16. Julia (35,05)
28. Sonja (28,73)
29.​ Elina L (28,73)

Junior A (12):
6. Emma (90,44)
8. Sanna (89,44)

Tähtisarjat

Cubs (16):
2. Iris (42,00)
9. Emilia Kä (32,67)
11. Sonja K (31,00)

Debs B (7):
2. Kiia (36,00)
WD Helmi

Novice C (8):
4. Ida (29,67)

 

STLL  Minichallenge leiri 12-14.11.2018

STLL:n kilpailukalenteri: https://www.stll.fi/wp-content/uploads/sites/4/2018/06/kalenteri-ja-j%C3%A4rjest%C3%A4j%C3%A4t-2018-2019-SM-2020-v2.2-29062018.pdf

KISAKUTSUT 2018-2019

HELMIKUU

PDF-tiedostohyvinkaa_trophy2019_announcement_kotimaiset_seurat.pdf (146 kB)
Hyvinkää Trophy 2.-3.2.
PDF-tiedostoKILPAILUKUTSU_UUDENMAAN_ALUECUP_B-silmut.pdf (150 kB)
Silmut-B aluecup Hyvinkää 3.2.

TAMMIKUU

PDF-tiedostoKILPAILUKUTSU AC 6.1.2019.pdf (138 kB)
Lohja 6.1. aluecup (Minit, Aluenoviisit, Aluejuniorit)
PDF-tiedostoKILPAILUKUTSU 6.1.2019.pdf (141 kB)
Lohja 6.1. kutsukilpailu (Tintit)
PDF-tiedostoCrystal Cup invitational competition 2019.pdf (244 kB)
Crystal Cup 2019, Mikkeli, 5.-6.1.2019

JOULUKUU

PDF-tiedostoElvari-Trophy Improvisaatiokilpailut kutsu_VTL 2018.pdf (278 kB)
Elvari Trophy avoin improvisaatiokilpailu, 28.12.2018
PDF-tiedostoKILPAILUKUTSU 22.12.18.pdf (110 kB)
Tinttien Tonttu-kilpailu, Vantaa, 22.12.
PDF-tiedostoKilpailukutsu_HTK_14.12.2018.pdf (220 kB)
Tähtisarjojen kutsukilpailu, HTK, 14.12.2018
PDF-tiedostoAlueCup_KUTSU_VTL_9_12_2018.pdf (99 kB)
Silmut-B 1. valintakilpailu VTL, Lohja, 9.12.2018
PDF-tiedostoKutsukilpailut _KUTSU_VTL_9_12_2018.pdf (99 kB)
Yleinen kilpailukutsu, VTL, Lohja, 9.12.2018
PDF-tiedostoTL kustukilpailut 6.12.2018 kilpailukutsu.pdf (79 kB)
Tähtisarjojen kutsukilpailu, Tuusula, 6.12.2018
PDF-tiedostoKilpailukutsu KeLS 1.-2.12.2018(1).pdf (463 kB)
Tähtisarjojen kutsukilpailu, Kerava 1.12.

MARRASKUU

PDF-tiedostoKILPAILUKUTSU 24.11.2018.pdf (92 kB)
LT kutsukilpailu ja aluecup 24.11.2018
PDF-tiedosto24-25.11.2018 ISU kutsukilpailut.pdf (71 kB)
TL:n omat kisat
PDF-tiedostoSM-VALINTAKUTSU EVT (1).pdf (170 kB)
2.vk 17.-18.11.2018
PDF-tiedostoHaTaL 17.11.2018 ISU-kutsu.pdf (75 kB)
Hamina ISU-kutsukilpailu 17.11.2018
PDF-tiedostoVarsinainn_Alue cup-kutsu 2018.pdf (69 kB)
HyTL aluecup 17.11.2018
PDF-tiedostoVarsinainen HyTL Kilpailukutsu 17112018.pdf (73 kB)
HyTL kutsukilpailu 17.11.2018
PDF-tiedostoYL_Lohko1_sen_jun_nov_1vk_Järvenpää2018-3.pdf (503 kB)
Seniorit, Juniorit, Noviisit 1. vk, 10.-11.11.2018 Järvenpää
PDF-tiedostoWasa Cup 2018.pdf (99 kB)
päivitetty kutsu 2.10.2018
MS Word -tiedostokilpailukutsu.docx (62 kB)
Minien Aluecup 1.vk, KeLS, 8.11.2018

LOKAKUU

PDF-tiedostoAlue Cup -kutsu_Tintit_31.10.2018 (1).pdf (103 kB)
Tinttien Aluecup 1. vk, TL, 31.10.2018
PDF-tiedostoTT2018_Announcement 20180904.pdf (118 kB)
Tikkurila Trophy 2018 27.-28.10.2018
PDF-tiedostoKilpailukutsu++27.10.2018.doc+1.pdf (95 kB)
MJT kutsukilpailu 27.10.2018
PDF-tiedostoKilpailukutsu+Alue+Cup+27.10.18.pdf (96 kB)
MJT aluecup 27.10.2018
MS Word -tiedostoKilpailukutsu syksy 2018_21.08..docx (106 kB)
NTL kutsukilpailu 12.-13.10.2018

SYYSKUU

PDF-tiedostoCC 2018 vol2 Invitation.pdf (154 kB)
päivitetty 10.8.2018