Kilpailukalenteri 2022-2023

AikaKisa/järjestäjäSarja/kutsututIlmoittautuneetVahvistetut
Maaliskuu 2023
31.3.-2.4.2023

IC-kilpailu, Riihimäki

Valmentaja:




26.3.2023

Noviisien kulta- ja hopeafinaali, Tuusula

Valmentaja:
Pia




25.3.2023

Kutsukilpailu, Tuusula

KILPAILU VAHVISTUU MYÖHEMMIN 

A-silmut, Noviisit, Debytantit, Juniorit, Seniorit, SM-noviisit, SM-juniorit, SM-seniorit

25.3.2023

A-silmujen kulta- ja hopeafinaali, Vantaa

Valmentaja: Lumikki

KF: A-silmut

HF: A-silmut



18.-19.3.2023

SM-noviisit SM2023, Debytantit kultafinaali, Rauma

Valmentaja: Lumikki

SM2023: SM-noviisit

KF: Debytantit



11.-12.3.2023

Seniorit ja Juniorit loppukilpailu & SM-noviisit, Juniorit, Debytantit hopeafinaali, Helsinki

Valmentaja:
Pia

LK: Seniorit, Juniorit

HF: SM-noviisit, Juniorit, Debytantit



11.-12.3.2023

Spring Carnival, Vantaa

Valmentaja: Lumikki

A-silmut

11.-12.3.2023

Kevätkarnevaalit tähtisarjoille, Tähticupin finaali, Järvenpää

Valmentaja:
Nina

B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat

4.-5.3.2023

Aurinkoinen seurakilpailu, Naantali

Valmentaja: Lumikki

SM-noviisit, Juniorit, Debytantit, Noviisit

Helmikuu 2023
16.-19.2.2023

Tallink Hotels Cup

Valmentaja:
Nina

Advanced Novice, Intermediate Nov, Basic Nov, Cubs A  (2012/2013), Chicks B (2014/2015), Cubs B (2012/2013), Springs B (2010/2011), Novice B, Novice B Boys, Young girls and boys (2008/2009), Young girls and boys (2003/2007)

Intermediate Nov: Jenna

Basic Nov: Elsi-Maria, Emma

Cubs A: Matilda 

Chicks B: Mila H. 

Cubs B: Netta, Veera L.

Springs B: Tara, Iida 

Novice B: Veera R., Nelli

Young girls and boys (2008/2009): Alisa 

Intermediate Nov: Jenna

Basic Nov: Elsi-Maria, Emma

Cubs A: Matilda 

Chicks B: Mila H. 

Cubs B: Netta, Veera L.

Springs B: Tara, Iida 

Novice B: Veera R., Nelli PER

Young girls and boys (2008/2009): Alisa 

17.-19.2.2023

Silta Cup, Heinola

Ei omaa valmentajaa.

A-silmutA-silmut (SB): Anni
10.-12.2.2023

Lounakeskus Trophy, Tartu

Valmentaja:
Pia

Senior A, Junior A, Advanced Novice, Intermediate Nov, Basic Nov, Cubs A (2012/2013), Chicks B (2014/2015):, Cubs B (2012/2013), Springs B (2010/2011),
Novice B, Novice B boys, Junior B, Young girls and boys (2008/2009), Young girls and boys (2003/2007)

Senior A: Elli 

Junior A: Lumia 

Advanced Novice: Emilia A.

Intermediate Nov: Usva

Springs B: Eevi

Novice B: Aamu, Inga PER, Nelli, Salla

Junior B: Kiia, Siiri, Enniina 

Senior A: Elli 

Junior A: Lumia 

Advanced Novice: Emilia A.

Intermediate Nov: Usva

Springs B: Eevi

Novice B: Aamu,  Nelli, Salla

Junior B: Kiia, Siiri, Enniina 

10.-12.2.2023

60 + 60, Helsinki

Valmentaja:
Lumikki

SM-noviisit: R1: Maisa
R2: Katja, Elma, Joanda 

Debytantit:
R1: Ada
R2: Jenna

SM-noviisit: 
R1: Maisa
R2: Katja, Elma

Debytantit:
R1: Ada
R2: Jenna

SM-noviisit: 
R1: Maisa
R2: Katja, Elma

Debytantit:
R1: Ada
R2: Jenna

10.2.2023

Uudenmaan alueen TähtiCup 2. valintakilpailu, Mäntsälä

Ei omaa valmentajaa.

TähtinoviisitTähtinoviisit: LeniTähtinoviisit: Leni
4.-5.2.2023

Hyvinkää Trophy 2023, Hyvinkää

Valmentaja:
Nina

A-silmut, B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat

Tintit: Mila H., Minja, Helmi, Emma E., Vera

Minit: Netta, Mila T., Ella, Veera L.

B-silmut: Eevi, Tara, Iida

A-silmut (SB): Elsi-Maria, Kirsten

Tähtinoviisit: Leni

Taitajat, ei Axel:
Liina, Sofia

Taitajat, Axel:
Alisa

Tintit: Mila H., Minja, Helmi, Emma E., Vera

Minit: Netta, Mila T., Ella, Veera L.

B-silmut: Eevi, Tara, Iida

A-silmut (SB): Elsi-Maria, Kirsten

Tähtinoviisit: Leni

Taitajat, ei Axel:
Liina, Sofia

Taitajat, Axel:
Alisa

3.-5.2.2023

Helmipiruetit, Joensuu

Valmentaja:
Pia

A-silmut, Debytantit, Noviisit, SM-noviisit, Juniorit, SM-juniorit, Seniorit, SM-seniorit

Tintit, Minit, B-silmut, Taitajat Axel, Taitajat ei Axel, Tähtinoviisit

A-silmut (SB):
Anni, Edith, Matilda, Emma M.

Debytantit:
Ada, Taika

Noviisit:
Aamu (SB), Nelli (SB), Sonja (SB), Usva, Veera

SM-noviisit:
Maisa, Emilia A., Jenna, Katja

Juniorit:
Siiri, Enniina, Kiia

SM-juniorit:
Lumia

A-silmut (SB):
Anni, Edith, Matilda, Emma M.

Debytantit:
Ada, Taika

Noviisit, vanhem.:
Aamu (SB), Nelli (SB), Sonja (SB)

Noviisit, nuorem.: Usva, Veera

SM-noviisit:
Maisa, Emilia A., Jenna, Katja

Juniorit:
Siiri, Enniina, Kiia

SM-juniorit:
Lumia

Tammikuu 2023
19.1.2023

Uudenmaan alueen TähtiCup 2. osakilpailu , Tuusula

Valmentaja:
Nina ja Lumikki

Tintit, Minit, B-silmut

Tintit: Minja, Helmi, Mila H., Emma E.

Minit: Mila T., Netta, Ella

B-silmut: Tara, Eevi

Tintit: Minja, Helmi, Mila H., Emma E.

Minit: Mila T., Netta, Ella

B-silmut: Tara, Eevi

12.-15.1.2023

Gliss Open 2023, Tallinna

Valmentaja:
Lumikki 

Senior A, Junior A, Advanced Novice, Intermediate Nov, Basic Nov, Cubs A, 
Chicks B, Cubs B, Springs B, Novice B, 
Novice B boys, Junior B, 
Young girls and boys (2008/2009), 
Young girls and boys (2003/2007)
Senior A: Emma K.  PER
Junior A: Lumia
Advanced Novice: Jenna, Katja, Elma, Maisa, Joanda
Intermediate Novice: Pinja
Basic Novice: Elsi-Maria, Emma M.
Cubs A: Matilda, Edith
Chicks B: Mila H. 
Springs B: Eevi, Tara, Chariel, Anni
Novice B: Veera, Salla
Young girls and boys (2008/2009): Alisa
TL karsiutui osallistujista.
11.-15.1.2023

Edusport Trophy, Bukarest, Romania

Valmentaja: Lumikki

SM-noviisit: Elma KurriSM-noviisit:
Elma Kurri
SM-noviisit: Elma Kurri
7.-8.1.2023

Senioreiden, Junioreiden ja Noviisien 2. lohkokilpailu, Kouvola

Valmentaja:
Nina

Seniorit, Juniorit, Noviisit

Noviisit:
Salla, Aamu, Usva, Veera, Sonja, Nelli

Juniorit:
Enniina, Siiri, Kiia

Seniorit:
Emmi

Noviisit R1:
Aamu, Nelli, Salla

Noviisit R2: Usva, Sonja, Veera

Juniorit:
Enniina, Siiri, Kiia

Seniorit:
Emmi PER

6.-8.1.2023

Crystal Cup 2023, Mikkeli

Valmentaja:
pe-la ap Pia


La ip ja su ei omaa valmentajaa.


B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat

Tintit:
Mila H., Minja, Helmi

Minit:
Netta

B-silmut:
Eevi, Chariel

Tähtinoviisit:
Leni

Tintit 2014:
Mila H., Minja, Helmi

Minit 2013:
Netta

B-silmut, vanhemmat:
Chariel

B-silmut, nuoremmat:
Eevi

Tähtinoviisit:
Leni

Joulukuu 2022
17.-18.12.2022

SM 2023, Joensuu

Valmentaja: Lumikki

SM-seniorit: Emma KarjalainenSM-seniorit:
Emma Karjalainen
SM-seniorit:
Emma Karjalainen
2.-4.12.2022

ABC-Cup Isomäki, Pori

Valmentaja: Lumikki

SM-seniorit, SM-juniorit, Seniorit, Juniorit, Noviisit, A-silmut

SM-seniorit:
Emma K.

SM-juniorit:
Lumia

Seniorit:
Emmi

Juniorit:
Kiia

Noviisit (SB):
Inga, Veera, Salla

A-silmut (SB):
Elsi-Maria, Edith, Kirsten

SM-seniorit:
Emma K.

SM-juniorit:
Lumia

Seniorit:
Emmi

Juniorit:
Kiia

Noviisit (SB):
Inga PER, Veera, Salla

A-silmut (SB):
Elsi-Maria, Edith, Kirsten

3.12.2022

Joulutähti, Hamina

Valmentaja:
Nina

B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat

Tintit:
Mila H., Minja

Minit:
Ella

B-silmut: 
Chariel

Taitajat, Axel:
Alisa

Taitajat, ei Axel:
Sofia, Liina

Tintit:
Mila H., Minja

Minit:
Ella PER

B-silmut: 
Chariel

Taitajat, Axel:
Alisa

Taitajat, ei Axel:
Sofia PER, Liina

2.-4.12.2022

Santa Claus 2022, Tampere

Valmentaja: 
Pia

Cubs, Springs B, Springs A, Novice B, Junior B, Novice A

Cubs:
Netta

Springs B:
Eevi

Springs A:
Anni, Matilda, Emma M.

Novice B:
Aamu, Nelli, Sonja, Usva

Junior B:
Siiri, Enniina

Novice A:
Elma, Maisa, Jenna, Joanda, Katja

Cubs Group 2:
Netta

Springs B Group 2:
Eevi

Springs A Group 1:
Anni, Emma M. PER

Springs A Group 2: Matilda

Novice B Group 1:
Aamu, Nelli

Novice B Group 2: Sonja, Usva

Junior B:
Siiri, Enniina

Novice A:
Elma PER, Maisa, Jenna, Joanda, Katja

Marraskuu 2022
26.11.2022

Tähtikilpailu, Lohja

Valmentaja:
Nina

Tintit, Minit, B-silmut, Tähtinoviisit, Taitajat ei Axel, Taitajat Axel

Tintit:
Minja, Mila H., Helmi, Emma E.

Minit:
Mila T., Netta

B-silmut:
Chariel, Eevi

Tähtinoviisit:
Leni

Taitajat, ei Axel:
Sofia, Liina

Taitajat, Axel:
Alisa

Tintit:
Minja, Mila H., Helmi, Emma E.

Minit:
Mila T., Netta

B-silmut:
Chariel PER, Eevi PER

Tähtinoviisit:
Leni

Taitajat, ei Axel:
Sofia, Liina

Taitajat, Axel:
Alisa

19.-20.11.2022

SM-noviisien ja Debytanttien 2. lohkokilpailu (Lohko 2), Kuopio

Valmentaja:
Pia

SM-noviisit, Debytantit

SM-noviisit:
Maisa, Joanda, Elma, Emilia, Katja 

Debytantit:
Ada, Jenna, Taika

SM-noviisit:
Maisa, Joanda, Elma, Emilia, Katja 

Debytantit:
Ada, Jenna, Taika

19.-20.11.2022

Tähtisade, Tähticupin 1. valintakisa, Kerava

Valmentaja:
Nina

A-silmut, B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat

A-silmut:
Elsi-Maria, Anni, Edith, Matilda, Emma, Kirsten

Minit:
Netta, Mila T., Ella

Tintit:
Emma E., Mila H., Minja, Helmi

Taitajat, ei Axel:
Liina, Sofia

B-silmut:
Eevi, Tara, Chariel

Taitajat, Axel:
Alisa

A-silmut:
Elsi-Maria, Anni, Edith, Matilda, Emma, Kirsten

Minit:
Netta, Mila T. PER, Ella

Tintit:
Emma E., Mila H., Minja, Helmi

Taitajat, ei Axel:
Liina, Sofia

B-silmut:
Eevi, Tara, Chariel

Taitajat, Axel:
Alisa

12.-13.11.2022

SM-seniorit ja SM-juniorit 2. VK,  Tampere

Valmentaja:
Lumikki

SM-seniorit, SM-juniorit

SM-seniorit:
Emma K.

SM-juniorit:
Lumia

SM-seniorit:
Emma K.

SM-juniorit:
Lumia

12.11.2022

SaTun syysluistelut, Savonlinna

Valmentaja:
Pia

SM-noviisit, Seniorit, Juniorit, Debytantit, A-silmut

SM-noviisit:
Joanda, Jenna, Elma

Seniorit:
Emmi

Juniorit:
Siiri, Enniina, Kiia

Debytantit:
Ada

A-silmut (SB):
Elsi-Maria, Anni, Kirsten, Matilda

SM-noviisit:
Joanda PER, Jenna

Seniorit:
Emmi

Juniorit:
Siiri, Enniina

Debytantit:
Ada

A-silmut (SB):
Elsi-Maria, Anni, Kirsten, Matilda

12.11.2022

Hyvinkää Skate, Hyvinkää

Valmentaja: 
Nina


A-silmut, B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat ei Axel, Taitajat Axel

A-silmut (SB): Edith, Emma M.

B-silmut: Chariel, Tara, Eevi

Tintit:
Emma E., Mila H., Minja

Minit:
Ella, Netta, Mila T.

Taitajat, Axel: Alisa

Taitajat, ei Axel: Liina, Sofia

Tähtinoviisit: Leni

A-silmut (SB): Edith, Emma M.

B-silmut: Chariel, Tara

Tintit:
Emma E.

Minit:
Ella

Taitajat, Axel: Alisa

Taitajat, ei Axel: Liina

Tähtinoviisit: Leni

5.-6.11.2022

Syyskarnevaalit, Järvenpää

Valmentaja: 
Nina

B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat ei Axel, Taitajat Axel

Tintit:
Helmi, Minja, Mila H., Emma E.

Minit:
Mila, Netta

Taitajat, Axel: Alisa

Taitajat, ei Axel: Sofia, Liina

B-silmut:
Eevi, Tara, Chariel

Tähtinoviisit: Leni

Tintit:
Helmi, Minja, Mila H., Emma E.

Minit:
Mila, Netta

Taitajat, Axel: Alisa

Taitajat, ei Axel: Sofia, Liina

B-silmut:
Eevi, Tara, Chariel

Tähtinoviisit: Leni

3.-6.11.2022

Volvo Open Cup 47th, Riika, Latvia

Valmentaja:
Pia

Basic Novice 2012, Basic Novice 2009-2011, Intermediate Novice, Advanced Novice, Novice B, Junior B

Basic Novice 2012:
Matilda, Edith

Basic Novice 2009-2011:
Emma M., Elsi-Maria

Intermediate Novice:
Taika, Ada, Usva

Advanced Novice:
Katja

Novice B:
Nelli, Aamu, Inga

Junior B:
Siiri, Enniina, Kiia

Basic Novice 2012:
Matilda, Edith

Basic Novice 2009-2011:
Emma M., Elsi-Maria

Intermediate Novice:
Taika, Ada, Usva

Advanced Novice:
Katja

Novice B:
Nelli, Aamu, Inga

Junior B:
Siiri, Enniina, Kiia

Lokakuu 2022
29.-30.10.2022

Senioreiden, Junioreiden ja Noviisien 1. lohkokilpailu (Lohko 2), Porvoo

Valmentaja:
Pia

Seniorit, Juniorit, Noviisit

Seniorit:
Emmi

Juniorit:
Enniina, Siiri, Kiia

Noviisit:
Veera, Salla, Nelli, Emilia K. PER, Aamu, Sonja, Inga, Usva

Seniorit:
Emmi

Juniorit:
Enniina, Siiri, Kiia

Noviisit R1:
Aamu, Nelli, Salla

Noviisit R2:
Sonja, Inga, Veera, Usva

22.-23.10.2022

SM-noviisien ja Debytanttien 1. valintakilpailu (Lohko 2), Jyväskylä

Valmentaja:
Lumikki

SM-noviisit, Debytantit

Debytantit:
Ada, Pinja, Taika, Jenna 

SM-noviisit:
Maisa, Elma, Joanda, Emilia, Katja 

Debytantit:
Ada, Pinja PER, Taika, Jenna 

SM-noviisit:
Maisa, Elma, Joanda PER, Emilia, Katja 

15.-16.10.2022

SM-seniorit ja SM-juniorit 1. VK,  Oulu

Valmentaja:
Lumikki

SM-seniorit, SM-juniorit

SM-seniorit: 
Emma K.

SM-juniorit: 
Lumia

SM-seniorit: 
Emma K.

SM-juniorit: 
Lumia

15.10.2022

Mäntsälä Cup

Valmentaja:
Pia

Juniorit, Noviisit, A-silmut

Juniorit:
Enniina, Kiia, Siiri

Noviisit (SB):
Emilia K., Usva, Aamu, Salla, Nelli, Inga ja Sonja

A-silmut (SB): 
Emma M., Matilda, Elsi-Maria, Anni ja Edith 

Juniorit:
Enniina, Kiia

Noviisit (SB):
Emilia K., Usva

A-silmut (SB): 
Emma M., Matilda

15.10.2022

Tuusulan Tähtikisa

Valmentaja: Nina

B-silmut, Minit, Tintit, Taitajat Axel, Taitajat ei Axel, Tähtinoviisit

Tintit:
Minja, Mila H., Helmi, Emma E.

Minit:
Netta, Mila T., Ella K.

B-silmut:
Eevi, Tara, Kirsten, Chariel

Tähtinoviisit:
Leni

Taitajat ei Axel:
Sofia

Taitajat Axel: 
Alisa

Tintit:
Minja, Mila H., Helmi, Emma E.

Minit:
Netta, Mila T., Ella K.

B-silmut:
Eevi, Tara, Kirsten, Chariel

Tähtinoviisit:
Leni

Taitajat ei Axel:
Sofia

Taitajat Axel: 
Alisa

30.9.-2.10.2022

Syyspiruetit, aloituskilpailu 2, Joensuu

Valmentaja: Pia

Seniorit, Juniorit, Noviisit

Noviisit:
Emilia K., Usva, Aamu, Veera, Inga, Nelli, Salla, Sonja

Juniorit:
Kiia, Enniina, Siiri

Seniorit:
Emmi 

Noviisit R1:
Aamu, Sonja, Veera

Noviisit R2:
Usva, Inga, Emilia K., Nelli, Salla

Juniorit:
Kiia, Enniina, Siiri

Seniorit:
Emmi 

Syyskuu 2022
23.-25.9.2022

Espoo Skate 2022 aloituskilpailu 2, Espoo

Valmentaja:
Lumikki

SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit, Debytantit, A-silmut

A-silmut:
Anni, Matilda, Elsi-Maria, Edith, Emma M.

Debytantit: Ada, Pinja, Taika

SM-noviisit: Ella S., Joanda, Elma, Emilia A., Maisa, Katja

SM-juniorit: Lumia

SM-seniorit: Emma K.

A-silmut: Anni, Matilda, Elsi-Maria, Edith, Emma M. PER

Debytantit: Ada, Pinja, Taika

SM-noviisit: Ella S., Joanda, Elma, Emilia A., Maisa, Katja

SM-juniorit: Lumia

SM-seniorit: Emma K.

10.-11.9.2022

Tikkurila Trophy aloituskilpailu 1

Valmentaja:
Lumikki

SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit

SM-juniorit:
Lumia

SM-noviisit:
Ella S. PER, Emilia A., Maisa, Joanda, Katja

SM-juniorit:
Lumia

SM-noviisit: Emilia A., Maisa PER, Joanda PER, Katja

Elokuu 2022
6.-7.8.2022

STLL

STLL maajoukkueen Kesäkisa

Valmentaja: Lumikki

Maisa UutelaMaisa UutelaMaisa Uutela