Kilpailukalenteri 2022-2023

AikaKisa/järjestäjäSarja/kutsututIlmoittautuneetVahvistetut
Maaliskuu 2023
26.3.2023

Noviisien kulta- ja hopeafinaali, Tuusula

Valmentaja: Pia




25.3.2023

A-silmujen kulta- ja hopeafinaali, Vantaa

Valmentaja: Lumikki

KF: A-silmut

HF: A-silmut



18.-19.3.2023

SM-noviisit SM2023, Debytantit kultafinaali, Rauma

Valmentaja: Lumikki

SM2023: SM-noviisit

KF: Debytantit



11.-12.3.2023

Seniorit ja Juniorit loppukilpailu & SM-noviisit, Junorit, Debytantit hopeafinaali, Helsinki

Valmentaja: Pia

LK: Seniorit, Juniorit

HF: SM-noviisit, Juniorit, Debytantit



11.-12.3.2023

Kevätkarnevaalit tähtisarjoille, Järvenpää

Valmentaja:
La: Nina
Su: Pia

B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat

4.-5.3.2023

Aurinkoinen seurakilpailu, Naantali

Valmentaja: Lumikki

SM-noviisit, Juniorit, Debytantit, Noviisit

Helmikuu 2023
23.-26.2.2023

Tallink Hotels Cup

VARMISTUU MYÖHEMMIN




17.-19.2.2023

Silta Cup 2023, Heinola

Valmentaja: Pia

Seniorit, Juniorit, Noviisit, A-silmut

10.-12.2.2023

60 + 60, Helsinki

Valmentaja: Lumikki

SM-noviisit, Debytantit

4.-5.2.2023

Hyvinkää Trophy 2023, Hyvinkää

Valmentaja: Nina

A-silmut, B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat

3.-5.2.2023

Helmipiruetit, Joensuu

Valmentaja: Pia

SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit, Seniorit, Juniorit, Debytantit, Noviisit

Tammikuu 2023
6.-8.1.2022

Senioreiden, Junioreiden ja Noviisien 2. lohkokilpailu (Lohko 2), Kouvola

Valmentaja: Nina

Seniorit, Juniorit, Noviisit

5.-8.1.2023

Crystal Cup 2023, Mikkeli

Valmentaja:
Pia To - La ap
Lumikki La ip - Su


B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat

Joulukuu 2022
3.-4.12.2022

ABC-Cup Isomäki, Pori

Valmentaja: Lumikki

SM-seniorit, SM-juniorit, Seniorit, Juniorit, Noviisit, A-silmut

3.12.2022

Joulutähdet, Hamina

Valmentaja: Nina

B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat

Marraskuu 2022
26.11.2022

Tähtikilpailu, Lohja

Valmentaja:

Tintit, Minit, Tähtinoviisit, Taitajat ei Axel, Taitajat Axel, B-silmut

19.-20.11.2022

SM-noviisien ja Debytanttien 2. lohkokilpailu (Lohko 2), Kuopio

Valmentaja: Pia

SM-noviisit, Debytantit

18.-20.11.2022

Tähtisadetta, Kerava

Valmentaja:
La: Nina
Su: Nina

A-silmut, B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat

12.-13.11.2022

SM-seniorit ja SM-juniorit 2. VK,  Tampere

Valmentaja:
Lumikki

SM-seniorit, SM-juniorit

12.-13.11.2022

SaTun syysluistelut, Savonlinna

Valmentaja: Pia

SM-noviisit, Seniorit, Juniorit, Debytantit

12.11.2022

Hyvinkää Skate, Hyvinkää

Valmentaja: 
 Nina


A-silmut, B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat

5.-6.11.2022

Syyskarnevaalit, Järvenpää

Valmentaja: 
La: Nina
Su: Pia

B-silmut, Minit, Tintit, Tähtinoviisit, Taitajat ei Axel, Taitajat Axel

Lokakuu 2022
28.-30.10.2022

Senioreiden, Junioreiden ja Noviisien 1. lohkokilpailu (Lohko 2), Porvoo

Valmentaja: Pia

Seniorit, Juniorit, Noviisit

22.-23.10.2022

SM-noviisien ja Debytanttien 1. valintakilpailu (Lohko 2), Jyväskylä

Valmentaja:
Lumikki

SM-noviisit, Debytantit

Debytantit:
Ada, Pinja, Taika, Jenna 

SM-noviisit:
Maisa, Elma, Joanda, Emilia, Katja 


15.-16.10.2022

SM-seniorit ja SM-juniorit 1. VK,  Oulu

Valmentaja:
Lumikki

SM-seniorit, SM-juniorit

SM-seniorit: 
Emma K.

SM-juniorit: 
Lumia


14-.15.10.2022

Mäntsälä Cup

Valmentaja: Pia

Juniorit, Noviisit, A-silmut

Juniorit:
Enniina, Kiia, Siiri

Noviisit (SB):
Emilia K., Usva, Aamu, Salla, Nelli, Inga ja Sonja

A-silmut (SB): 
Emma M., Matilda, Elsi-Maria, Anni ja Edith 


15.10.2022

Tuusulan Tähtikisa

Valmentaja: Nina

B-silmut, Minit, Tintit, Taitajat Axel, Taitajat ei Axel, Tähtinoviisit

Tintit:
Minja, Mila H., Helmi, Emma E.

Minit:
Netta, Mila T., Ella K.

B-silmut:
Eevi, Tara, Kirsten, Chariel

Tähtinoviisit:
Leni

Taitajat ei Axel:
Sofia

Taitajat Axel: 
Alisa

Tintit:
Minja, Mila H., Helmi, Emma E.

Minit:
Netta, Mila T., Ella K.

B-silmut:
Eevi, Tara, Kirsten, Chariel

Tähtinoviisit:
Leni

Taitajat ei Axel:
Sofia

Taitajat Axel: 
Alisa

30.9.-2.10.2022

Syyspiruetit, aloituskilpailu 2, Joensuu

Valmentaja: Pia

Seniorit, Juniorit, Noviisit

Noviisit:
Emilia K., Usva, Aamu, Veera, Inga, Nelli, Salla, Sonja

Juniorit:
Kiia, Enniina, Siiri

Seniorit:
Emmi 

Noviisit R1:
Aamu, Sonja, Veera

Noviisit R2:
Usva, Inga, Emilia K., Nelli, Salla

Juniorit:
Kiia, Enniina, Siiri

Seniorit:
Emmi 

Syyskuu 2022
23.-25.9.2022

Espoo Skate 2022 aloituskilpailu 2, Espoo

Valmentaja:
Lumikki

SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit, Debytantit, A-silmut

A-silmut: Anni, Matilda, Elsi-Maria, Edith, Emma M.

Debytantit: Ada, Pinja, Taika

SM-noviisit: Ella S., Joanda, Elma, Emilia A., Maisa, Katja

SM-juniorit: Lumia

SM-seniorit: Emma K.

A-silmut: Anni, Matilda, Elsi-Maria, Edith, Emma M. PER

Debytantit: Ada, Pinja, Taika

SM-noviisit: Ella S., Joanda, Elma, Emilia A., Maisa, Katja

SM-juniorit: Lumia

SM-seniorit: Emma K.

10.-11.9.2022

Tikkurila Trophy aloituskilpailu 1

Valmentaja:
Lumikki

SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit

SM-juniorit:
Lumia

SM-noviisit:
Ella S. PER, Emilia A., Maisa, Joanda, Katja

SM-juniorit:
Lumia

SM-noviisit: Emilia A., Maisa PER, Joanda PER, Katja

Elokuu 2022
6.-7.8.2022

STLL

STLL maajoukkueen Kesäkisa

Valmentaja: Lumikki

Maisa UutelaMaisa UutelaMaisa Uutela