Tulokset 2022-2023

Kaikki tulokset löytyvät linkkien kautta (järjestävä seura).

AikaKisa/järjestäjäTulokset
6.-7.8.2022STLL maajoukkueen KesäkisaSM-Noviisit (4): 
3. Maisa (72.63)
10.-11.9.2022Tikkurila Trophy 2022

SM-juniorit (17):
16. Lumia (83.95)

SM-noviisit (28):
24. Emilia A. (60.00)
26. Katja (55.64)

23.-25.9.2022Espoo Skate 2022

A-silmut (17): 
2. Matilda (32.48)
5. Edith (30.51)
8. Elsi-Maria (29.01)
17. Anni (21.80)

Debytantit (22):
8. Pinja (42.14)
11. Ada (41.05)
19. Taika (33.70)

SM-noviisit (21):
6. Maisa (84.35)
7. Elma (81.65)
9. Ella S. (80.31)
14. Joanda (70.46)
16. Katja (65.63)
17. Emilia A. (65.42) 

SM-juniorit (19):
13. Lumia (93.67)

SM-seniorit (6):
6. Emma K. (99.36) 

1.-2.10.2022Syyspiruetit

Seniorit. (4):
3. Emmi (74.87)

Juniorit (26):
4. Enniina (87.93)
6. Siiri (86.19)
16. Kiia (75.08)

Noviisit R1 (21):
2. Veera  (40.68)
7. Aamu (37.11)
14. Sonja (28.53)

Noviisit R2 (20):
2. Usva (44.72)
3. Nelli (43.91)
9. Salla (37.34)
11. Emilia K. (35.86)
18. Inga (26.43)

15.10.2022Tuusulan Tähtikisa

B-silmut (12):
1. Kirsten (48,00)
6. Chariel (39,33)
7. Eevi (39,00)
9. Tara (37,17)

Minit (10) :
1. Netta (51,67)
4. Mila T. (35,67)
7. Ella (33,00)

Tintit (11):
1. Minja (25,67)
2. Mila H. (22,67)
3. Emma E. (20,00)
Helmi

Taitajat, Axel (10):
Alisa WD

Taitajat, ei Axel (9):
1. Sofia (38,00)

Tähtinoviisit (2):
2. Leni (33,00)

15.10.2022Mäntsälä Cup 2022

Juniorit, LO (19):
2. Enniina (33.37)
5. Kiia (31.53)

Noviisit (SB) (22):
2. Usva (43.84)
15. Emilia K. (34.64)

A-silmut (SB) (21):
4. Matilda (33.12)
10. Emma M. (27.82)

15.-16.10.2022SM-seniorit ja SM-juniorit
1. VK

SM-seniorit (13):
10. Emma K. (121.45)

SM-juniorit (36):
24. Lumia (97.22)

22.-23.10.2022SM-noviisien ja Debytanttien
1. VK

SM-noviisit (25):
2. Elma (90.58)
9. Maisa (77.09)
17. Katja (71.33)
24. Emilia A. (60.61)
Joanda WD

Debytantit (26):
1. Jenna (50.66)
9. Ada (43.19)
21. Taika (35.16)
Pinja WD

28.-30.10.2022Senioreiden, Junioreiden
ja Noviisien 1. LK

Seniorit (6):
3. Emmi (92.82)

Juniorit (35):
12. Enniina (90.89)
16. Siiri (86.32)
18. Kiia (85.47)

Noviisit R1 (31):
19. Aamu (32.60)
20. Nelli (32.55)
26. Salla (29.76)

Noviisit R2 (31):
3. Usva (40.46)
9. Veera (36.54)
21. Inga (28.87)
25. Sonja (26.72)

4.-6.11.2022Volvo Open Cup 47th

Intermediate Novice (12):
2. Ada (35.83)
5. Usva (33.72)
7. Taika (33.02)

Junior B Women (9):
2. Enniina (40.13)
3. Siiri (38.06)
5. Kiia (35.82)

Basic Novice 2009-2011 (35):
14. Elsi-Maria (33.64)
28. Emma M. (26.74)

Basic Novice 2012 and Younger (37):
16. Matilda (32.41)
28. Edith (30.10)

Advanced Novice (33):
23. Katja (67.08)

Novice B (9):
2. Nelli (30.09)
3. Aamu (28.02)
7. Inga (21.91)

5.-6.11.2022Syyskarnevaalit

Tintit (26):
2. Minja (23,33)
Mila H.
Emma E.
Helmi

Minit, nuoremmat (25):
2. Netta (50,00)
12. Mila T. (34,67)

B-silmut (27):
2. Chariel (48,33)
5. Eevi (45,00) EM: Kaunis Axel
26. Tara (31,33)

Tähtinoviisit (1):
1. Leni (44,67)

Taitajat ei Axel, vanhemmat (13):
1. Sofia (48,33)
5. Liina (43,00) 

Taitajat Axel (20): 
2. Alisa (49,50)

12.11.2022Hyvinkää Skate

Tintit (12):
Emma E.

Minit (13):
13. Ella (27,67)

A-silmut (22): 
6. Edith (32.31)
16. Emma M. (28.61)

B-silmut (27):
11. Chariel (24.68) 
13. Tara (23.93)

Taitajat, Axel (12):
2. Alisa (41,67) 

Taitajat, ei Axel (13):
2. Liina (34,33) 

Tähtinoviisit (3):
1. Leni (28.22) 

12.11.2022SaTun syysluistelut

SM-noviisit (10):
3. Jenna (48.52)
Joanda WD

Seniorit (3):
2. Emmi (49.59)

Juniorit (17):
2. Enniina (59.36)
11. Siiri (48.91)

Debytantit (21):
13. Ada (37.38)

A-silmut (17):
1. Matilda (32.66)
2. Elsi-Maria (31.99)
3. Kirsten (29.93)
13. Anni (23.82)

12.-13.11.2022SM-senioreiden ja
SM-junioreiden 2. VK

SM-seniorit (13):
7. Emma K. (130.68)
Paikka SM 2023 kilpailuihin

SM-juniorit (41):
27. Lumia (90.21)

19.-20.11.2022

Tähtisade

Uudenmaan alueen Tähticup 1. osakilpailu

(fp = finaalipaikka)

Tintit (35):
1. Minja (22,33), fp
Emma E., fp
Helmi, fp
Mila H., fp

A-silmut (21):
1. Matilda (55,67)
2. Elsi-Maria (52,33)
5. Emma M. (44,67)
6. Edith (44,33)
18. Kirsten (37,67)
19. Anni (37,67)

B-silmut (36):
1. Eevi (46,00), fp
6. Chariel (39,17) EM: Upea seisomapiruetti, fp
7. Tara (38,67), fp

Minit (37):
2. Netta (45,00), fp
33. Ella (25,67)

Taitajat, ei Axel vanhem. (16):
3. Liina (40,67), fp
4. Sofia (39,33), fp

Taitajat, Axel (20):
4. Alisa (42,83), fp

19.-20.11.2022SM-noviisien ja Debytanttien
2. lohkokilpailu

Debytantit (23):
1. Jenna (52.48)
4. Ada (46.31)
19. Taika (36.74)

SM-noviisit (27):
2. Maisa (88.40)
5. Elma (82.62)
11. Joanda (69.91)
17. Katja (65.91)
18. Emilia A. (63.14)

26.11.2022Tähtikilpailu

Tintit (22):
1. Minja (22,00)
2. Emma E. (21,00)
3. Mila H. (20,67)
Helmi

Minit (25):
2. Netta (42,33)
9. Mila T. (34,33)

B-silmut:
Chariel WD
Eevi WD

Tähtinoviisit (5):
1. Leni (45,33)

Taitajat, ei Axel vanhem. (5):
1. Sofia (42,67)
3. Liina (40,00)

Taitajat, Axel (8):
1. Alisa (44,83)

2.-4.12.2022Santa Claus 2022
3.12.2022Joulutähti
2.-4.12.2022ABC-Cup Isomäki
17.-18.12.2022SM 2023
5.-8.1.2023Crystal Cup 2023
6.-8.1.2023Senioreiden, Junioreiden ja Noviisien 2. lohkokilpailu
12.-15.1.2023Gliss Open 2023
19.1.2023Uudenmaan alueen TähtiCup 2. osakilpailu