Kilpailukalenteri ja tulokset 2019-2020

AIKAKISA/JÄRJESTÄJÄSARJA/KUTSUTUTILMOITTAUTUMINENVAHVISTETUT/TULOKSET

MAALISKUU

    
7.3.2020Aluecup, MJT, MäntsäläTaitajat, ei axel  

HELMIKUU

    
8.-9.2.2020Aluecup, VTL, VihtiAluejuniorit  
2.2.2020Aluecup, HyTL, HyvinkääTintit  

TAMMIKUU

    
29.1.2020Aluecup, TL, TuusulaB-silmut  
18.1.2020Aluecup, JTL, JärvenpääMinit, Taitajat Axel  
11.-12.1.20202 lk. ETK, EspooJuniorit ja Noviisit  
9.-12.1.2020Gliss Open, Tallinn   
4.-6.1.2020Crystal Cup, Mikkeli   
4.1.2020Aluecup, LT

Aluesilmut,

Aluedebytantit,

Aluenoviisit

  

JOULUKUU

    
14.-15.12.2019

SM 2020, HSK, Vantaa

SM-Seniorit ja - juniorit  
6.12.2019

Tähtisarjojen kutsukilpailu, TL, Tuusula

Valmentajana:

 

Tintit (kaikki TL:n Tintit!)
Minit
Taitajat, ei Axel
Taitajat, Axel
Aluesilmut
Aluedebytantit
Aluenoviisit
Aluejuniorit
Ilmoittaudu kisaan 16.11. klo 20 mennessä täällä 
30.-1.12.2019

2lk. HTK, Helsinki

Valmentajana:

Liivo

SM-noviisit, debytantitIlmoittaudu kisaan 13.11. klo 20 mennessä täällä 

MARRASKUU

    
30.11.2019

1. AlueCup / Kutsukilpailu, LT, Lohja

Valmentajana:

Pia

Aluecup:

B-Silmut

Kutsukilpailu:

Tintit: Chariel, Tara, Emma Mä, Edith, Eevi, Matilda H
Minit
Aluesilmut
Aluedebytantit
Aluenoviisit
Aluejuniorit
Taitajat Axel
Taitajat, ei Axel -07 ja vanh.
Taitajat, ei Axel -08 ja nuor.

Ilmoittaudu 16.11. klo 20 mennessä täältä 
25.-30.11.2019

Bosphorus Istanbul Cup, Istanbul, Turkki

Valmentajana:

Lumikki

Junior A: Emma  
23.-24.11.2019

Santa Claus, Varala-Tiimi, Tampere

 

Valmentajana:

Liivo

Tähtisarjat

Junior C: Nea 

Novice C: Emma M, Riina, Laura M 

Debutants C: Aada K

Springs C: Nelli, Eerika

Cubs: Ada N, Veera, Saana Ko, Maryam, Matilda

Taitajat (2005-2010): Salla P, Alisa, Iris N, Liina, Taika

Taitajat axel: (2005-2010): Elsa

 

ISU-sarjat

Junior A: Sanna, Emma 

Novice A: Aada J, Jade

Novice B: Julia W, Sonja I, Kiia, Elina, Saana K, Saara, Ava 

Debutants A:   Lumia, Alda, Enniina, Katja

Springs A:  Elma, Emilia, Ella, Minttu, Maisa, Laura, Thaleia

Ilmoitettu:

Tähtisarjat

Junior C: Nea 

Novice C: Emma M, Laura M 

Debutants C: Aada K

Springs C: Nelli

Cubs: Ada N, Veera, Matilda

Taitajat (2005-2010): Salla P

ISU-sarjat

Junior A: Sanna, 

Novice A: Aada J, Jade

Novice B: Saana K, Julia W, Kiia

Debutants A:   Lumia, Enniina, Alda

Springs A: Ella, Laura, Emilia 

 

Ilmoittaa sai vain 3 per sarja. Ensimmäisinä ovat jo aiemmin karsiutuneet, sitten vähemmän kisanneet. Muutamassa sarjassa jäi tyttöjä ns meidän omalle jonotuslistalle. Lisätietoja Pialta.

 

 

 

vahvistetut:

Tähtisarjat

Junior C: Nea 

Novice C: Emma M, Laura M 

Debutants C: Aada K

Springs C: Nelli

Cubs 2010: Ada N, Veera, 

Cubs 2011 or later: Matilda

Taitajat (2005-2008): Salla P

ISU-sarjat

Junior A: Sanna

Novice A: Aada J

Novice B: Saana K

Debutants A: Lumia

Springs A 2008: Ella, Emilia A

Springs A 2009 or later: Laura Y

 

 

 

 

 

 

16.11.2019

1. AlueCup / Kutsukilpailu, HyTL, Hyvinkää

Valmentajana:

Karoliina

Aluecup:

Taitajat, ei Axel -08 ja nuor.
Taitajat, ei Axel -07 ja vanh.

Tähtisarjat:

Tintit
Minit
Taitajat Axel
Silmut B
Aluesilmut
Aluedebytantit
Aluenoviisit

Ilmoitetut:

Aluecup:

Taitajat, ei Axel -08 ja nuor.: Iris N, Liina, Taika

Taitajat, ei Axel -07 ja vanh.: Salla P

Kutsukilpailu:

Tintit: Chariel, Tara, Emma Mä

Minit: Saana Ko, Maryam, Matilda, Ada, Veera

Silmut-B: Emilia Ky, Emilia Kä, Sonja K, Iris H, Usva, Aamu, Pinja K, Salla Ö, Fanni

Taitajat Axel: Elsa, Laura V, Liinu

Aluesilmut: Nelli

Aluenoviisit: Laura M, Emma Ma, Riina

Vahvistetut:

Aluecup:

Taitajat, ei Axel -08 ja nuor.: Iris N, Liina, Taika

Taitajat, ei Axel -07 ja vanh.: Salla P

Kutsukilpailu:

Tintit: Chariel, Tara, Emma Mä

Minit: Saana Ko, Maryam, Matilda, Ada, Veera

Silmut-B: Emilia Ky, Emilia Kä, Sonja Kä, Iris H, Usva, Aamu, Pinja K, Salla Ö, Fanni

Taitajat Axel: Elsa, Laura V, Liinu

Aluesilmut: Nelli

Aluenoviisit: Laura M, Emma Ma, Riina

16.-17.11.2019

1 lk. KeLS, Kerava

Valmentajana:

Pia

Noviisit

ilmoitettu:

Noviisit:

Ava, Elina, Julia W, Kiia, Saana, Saara, Sonja

vahvistetut:

Noviisit 1.7.2006 ja nuor.

Ava, Elina, Saara

Noviisit 30.6.2006 ja vanh.

Julia, Kiia, Saana, Sonja

16.-17.11.

1 lk. KeLS, Kerava

Valmentajana:

Pia

Juniorit

ilmoitettu:

Juniorit:

Anette, Emmi, Jasmin, Pinja

vahvistetut:

Juniorit:

Anette, Emmi, Jasmin, Pinja

13.11.2019

1. AlueCup, TL, Tuusula

Valmentajana:

Lumikki

Tintit

Ilmoitetut:

Tintit: 

Emma Mä, Matilda, Chariel, Tara, Eevi, Edith

Vahvistetut:

Tintit: 

Emma Mä, Matilda, Chariel, Tara, Eevi, Edith

9.-10.11.

2 vk. JoKa, Joensuu

Valmentajana:

Lumikki

SM-Seniorit ja - juniorit

ilmoitettu:

SM-Juniorit:

Emma, Sanna

tulokset:

SM-Juniorit:

10. Sanna 103,70 (38,28/65,42) fp

WD Emma

7.11.

1. AlueCup, MJT, Mäntsälä

Valmentajana:

Pia

Aluecup:

Aluesilmut
Aluedebytantit
Aluenoviisit
Aluejuniorit

Ilmoitetut:

Aluesilmut: Nelli

Aluedebytantit: Aada K

Aluejuniorit: Nea

Aluenoviisit: Emma M, Riina, Laura M

Tulokset:

Aluesilmut (8): 

1. Nelli (41,67), fp

Aluedebytantit (9): 

5. Aada K (36,00)

Aluejuniorit (8): 

6. Nea (35,67)

Aluenoviisit (8): 

3. Riina (33,67), fp
5. Emma Ma (30,67)
7. Laura M (29,00)

1.-2.11.2019

1.SB + kutsukilpailu, NTL, Klaukkala

Valmentajana:

Liivo

1.11.:

A-Silmut (SB kisa)
Noviisit (SB kisa)
Juniorit (LO)

2.11.:

Minit
B-silmut
Aluesilmut
Aluenoviisit
Aluejuniorit
(Aikuiset Free)

Ilmoitetut:

Aluejuniorit: Nea

Aluenoviisit: Emma M, Laura M

Minit: Ada, Veera, Maryam, Saana Ko

B-silmut: Aamu, Usva, Iris, Sonja, Emilia Kä, Inga, Emilia Ky, Pinja K, Fanni, Salla Ö

A-silmut: Emilia A, Ella, Elma, Laura, Maisa, Minttu, Tháleia

Juniorit (LO): Jasmin, Anette, Pinja T

Noviisit: Saana Kä, Ava, Julia, Kiia, Sonja I, Elina, Saara

   

Tulokset:

Aluejuniorit (8): 

5. Nea (38,67)

Aluenoviisit (6): 

4. Emma M (35,33)
5. Laura M (33,00)

Minit 2011 ja nuor. (8): 

6. Maryam (28,33)

Minit 2010 (13): 

2. Veera (42,67)
4. Ada (41,00)
9. Saana Ko (25,33), em. tyylikäs eteen-ulos vaaka

Silmut-B 2009-2010 (14): 

1. Fanni (53,00)
2. Pinja K (46,00)
3. Usva (44,00)
4. Iris H (38,67)
8. Emilia Kä (34,00)
10. Sonja Kä (31,33)
11. Emilia Ky (30,67)
12. Inga (29,67)

Silmut-B 2008 (13):

2. Salla Ö (45,33)
4. Aamu (44,00)

A-silmut (8): 

1. Elma (33,85)
2. Ella (30,23)
3. Laura Y (29,19)
5. Maisa (26,76)
6. Emilia A (26,14)
7. Minttu (22,43)
8. Tháleia (18,64)

Juniorit (LO) (13): 

2. Pinja T (35,68)
10. Jasmin (25,87)
11. Anette (25,70)

Noviisit (27): 

1. Julia (39,03)
6. Kiia (37,22)
7. Saana Kä (35,76)
9. Sonja I (34,88)
11. Saara (32,54)
14. Elina (31,43)
24. Ava (24,56)

LOKAKUU

    
26.-27.10.2019

Kutsukisa, TL, Tuusula

Valmentajana:

Liivo, Pia

 

ISU-sarjat:

A-Silmut (VO): Ella, Elma, Emilia A, Laura Y, Maisa, Minttu, Thaleia

Noviisit (VO): Ava, Elina L, Julia W, Kiia, Saana Kä, Saara J, Sonja I

Juniorit (LO/VO) : Anette, Emmi, Jasmin, Julia F, Pinja T

SM-Juniorit (LO/VO): Emma, Sanna

SM-Seniorit (LO/SO): Karoliina, Sofia

Ilmoitetut:

A-Silmut (VO): Ella, Elma, Emilia A, Laura Y, Maisa, Minttu, Thaleia

Noviisit (VO): Ava, Elina L, Julia W, Kiia, Saana Kä, Saara J, Sonja I

Juniorit (LO/VO) : Anette, Emmi, Jasmin, Pinja T

Tulokset:

A-Silmut (18):

2. Elma 37,18
6. Laura 33,41
7. Maisa 31,71
9. Minttu 31,20
10. Ella 31,15
12. Emilia A 29,94
17. Thaleia 24,34

Noviisit (31):

7. Julia W 36,37
11. Saara J 33,54
12. Sonja I 33,19
17. Kiia 32,47
23. Elina L 30,28
24. Saana Kä 30,05
26. Ava 29,86

Juniorit (30) :

7. Pinja T 88,59 (32,67/55,92)
24. Jasmin 67,84 (24,76/43,08)
25. Anette 67,04 (24,14/42,90)
28. Emmi 60,54 (23,95/36,59)

23.-27.10.2019

Golden Bear, Zagreb, Croatia

Valmentajana:

Lumikki

Junior A: Sanna  
24.10.2019

1. AlueCup / Kutsukilpailu, KeLS, Kerava

Valmentajana:

Pia

Tähtisarjat:

Taitajat, ei Axel -07 ja vanh.
Taitajat, ei Axel -08 ja nuor.

Aluecup:

Taitajat Axel

Ilmoitetut:

Taitajat Axel: Elsa, Laura V

Taitajat, ei Axel -07 ja vanh.: Liinu, Riia, Salla P

Taitajat, ei Axel -08 ja nuor.: Alisa, Iris N, Liina, Taika

Tulokset:

Taitajat Axel (15): 

3. Laura V (49,67) fp
5. Elsa (46,00) fp

Taitajat, ei Axel -07 ja vanh. (6): 

2. Liinu (50,00)
3. Salla P (48,17)
6. Riia (34,00)

Taitajat, ei Axel -08 ja nuor. (10): 

5. Alisa (43,00)
6. Iris N (39,33)

21.10.2019

1. Aluecup, VTL, Lohja

Valmentajana:

Pia

Aluecup:

Minit

Ilmoitetut:

Minit: 

Veera, Ada, Maryam, Matilda, Saana Ko

Tulokset:

Minit (25):

2. Veera (46,67) fp
3. Ada (46,00) fp
13. Matilda (31,33)
14. Maryam (29,67), em. Vauhdikkaat siirtymät
20. Saana Ko (26,00)

19.-20.10.2019

1 lk. ETK, Espoo

Valmentajana:

Lumikki

SM-Noviisit ja debytantit

Ilmoitettu:

Debytantit:

Alda,Katja, Lumia

SM-Noviisit:

Aada, Jade

Tulokset:

Debytantit (22):

7. Lumia 43,68
9. Katja 42,38
11. Alda 40,97

SM-Noviisit (20):

9. Jade 75,82  (26,24/49,58)
10. Aada 75,29 (27,88/47,41)

18.-20.10.2019

GLISS EXTRA, Tallinna

Valmentajana:

Liivo

 

Ilmoitettu:

Chicks B: Maryam, Matilda

Cubs B:Usva, Veera

Springs B: Aamu,Thaleia

Cubs A: Laura, Maisa

Basic Novice: Emilia, Ella, Elma

Junior: Sanna

Tulokset:

Chicks B (20):

8. Matilda (17,52)
17. Maryam (15,26)

Cubs B (30):

7. Usva (19,04)
8. Veera (18,99)

Springs B (14):

3. Aamu (20,68)
7. Thaleia (18,20)

Cubs A (30)

16. Maisa (27,82)
19. Laura Y (26,78)

Basic Novice (23):

7. Elma (32,26)
16. Ella (27,94)
20. Emilia (25,78)

Junior (30):

16. Sanna (89,77)

SYYSKUU

    
28.-29.9.2019

Kutsukilpailu, KoTa, Kotka

Valmentajana:

Pia

Tähtisarjat:

Minit: Ada N, Veera, Emmi, Saana

Silmu B: Salla, Aamu, Pinja K, Usva, Iris N, Sonja K, Emilia Kä, Emilia Ky, Inga, Fanni

Aluesilmut: Nelli, Eerika, Luukas (a. silmu pojat)

Aluedeb: Aada K

Aluenov: Emma M, Laura M, Riina

Aluejun: Nea

Taitajat ei A: Riia, Pinja H, Salla, Alisa, Taika, Liina, Iris

Taitajat A: Elsa, Laura V, Liinu

Ilmoitetut:

Aluenoviisit: Laura M, Riina, Emma M

Aluesilmut: Nelli

Silmut-B: Salla Ö, Emilia Ky, Pinja K., Usva, Aamu

Minit: Veera, Saana K

Taitajat: Laura V

Tulokset:

Aluenoviisit (9): 

4. Riina 28,67
5. Emma M 27,67
7. Laura M 25,50

Aluesilmut (6): 

5. Nelli 28,00

Silmut-B (24): 

6. Aamu 40,00 
7. Salla Ö 39,67
8. Usva 39,67
10. Pinja K 37,00
24. Emilia Ky 22,83

Minit (19): 

1. Veera 45,00
18. Saana K 18,67

Taitajat: 

WD Laura V 

28.-29.9.2019

Tikkurila Trophy, TTK, Vantaa

Valmentajana:

Liivo

sarjat:

A-silmut: Elma, Maisa, Minttu, Thaleia, Ella, Emilia A, Laura Y

Debytantit: Alda, Enniina, Lumia, Katja

Noviisit: Elina L, Ava, Sonja I, Kiia, Saana Kä, Julia W, Saara J

ilmoitettu:

A-silmut: Laura Y, Emilia A, Tháleia, Maisa, Ella, Elma

Debytantit: Lumia, Alda

Noviisit: Kiia, Saara J, Sonja I, Saana Kä, Elina L

Tulokset:

A-silmut (29):

10. Maisa 31,13
13. Ella 28,92
17. Laura Y 28,29
19. Elma 27,37
20. Emilia A 26,23
25. Tháleia 24,59

Debytantit (20): 

4. Lumia 43,22 
Alda WD

Noviisit (21):

15. Saara J 32,81
16. Kiia 32,73

28.-29.9.2019

1 vk. TKK, Vantaa

Valmentajana:

Liivo

 

SM-seniorit: Karoliina, Sofia

SM-juniorit: Emma, Sanna

ilmoitettu:

SM-seniorit: Sofia

SM-juniorit: Sanna

Tulokset::

SM-seniorit:

5. Sofia 125,99 (44,77/81,22) fp

SM-juniorit:

Sanna WD

20.-22.9.2019

Aktia Trophy, EVT, Myyrmäki

Valmentajana: Liivo, Pia

Tähtisarjat:

Minit (VO) : Ada N., Veera, Emmi, Saana Ko

B-Silmut (VO) : Fanni, Salla, Pinja K, Usva, Iris, Aamu, Sonja Kä, Emilia Kä, Emilia Ky, Inga

Aluesilmut (VO) : Nelli

Aluejuniorit (VO) : Nea

 

ISU-sarjat:

A-Silmut (VO) : Elma, Maisa, Minttu, Thaléia, Ella, Emilia, Laura Y

Debytantit (VO) : Alda, Enniina, Lumia, Katja, Essi

Noviisit (VO) : Elina, Ava, Sonja I, Kiia, Saana Kä, Julia W, Saara

SM-Noviisit (LO+VO) : Aada J, Jade

Juniorit (LO+VO) : Emmi S, Pinja T, Jasmin, Julia F, Anette

Ilmoitetut:

Tähtisarjat:

Minit (VO) : Ada N., Veera

B-Silmut (VO) : Fanni, Salla, Usva, Iris, Aamu, Sonja Kä, Emilia Kä, Emilia Ky, Inga

Aluesilmut (VO) : Nelli

 

ISU-sarjat:

A-Silmut (VO) : Elma, Minttu, Thaléia, Ella, Emilia, Laura Y

Debytantit (VO) : Alda, Lumia, Katja

Noviisit (VO) : Elina, Ava, Kiia, Saana Kä, Julia W

 

Juniorit (LO+VO) : Pinja T, Jasmin

tulokset:

Tähtisarjat:

Minit (20):

1. Ada N. 44,75
8. Veera 35,75

B-Silmut (29):

1. Fanni 48.00
4. Salla 41.75

Aluesilmut (8):

5. Nelli 31,50

ISU-sarjat:

A-Silmut (23):

4. Elma 32,31
16. Minttu 27,02

Debytantit (22):

2. Alda 47.86

Noviisit (19):

12. Elina 31,11

Juniorit (23):

8. Pinja T 89,70 (32,03/57,67)

6.-8.9.2019

Helsinki Trophy, HL

Valmentajana:

Lumikki, Pia

IC-kilpailu

Springs A (A-silmut) FS: Ella, Elma, Emilia A, Fanni, Maisa, Minttu, Thaléia

Debs A (Debytantit) FS: Alda, Enniina, Essi, Katja, Lumia

Novice B (Noviisit) FS: Ava, Elina L, Julia W, Kiia, Saana Kä, Saara, Sonja I

Advanced Novice (SM-Noviisit) SP/FS: Jade, Aada J

Juniors (SM-Juniorit) SP/FS: Emma, Emmi, Sanna

Seniors (SM-Seniorit) SP/FS: Karoliina, Sofia

 

Ilmoitettu:

Springs A (A-silmut) FS: Maisa, Ella, Elma

Debs A (Debytantit) FS: Essi, Lumia, Alda, Katja

Novice B (Noviisit) FS: Julia W, Kiia, Saara, Sonja I

Advanced Novice (SM-Noviisit) SP/FS: Aada J

Juniors (SM-Juniorit) SP/FS: Sanna

tulokset:

Springs A older (20):

4. Elma (30,79)

Springs A younger (19):

12. Ella (25,06)
WD Maisa

Debs A older (20):

4. Lumia (43,26)
7. Alda (42,33)

Debs A younger (30):

5. Katja (44,79)

Novice B older (25):

7. Julia W (37,72)
18. Kiia (32,16)
19. Sonja I (31,83)

Novice B younger (24):

18. Saara J (29,23)

Advanced Novice (24):

15. Aada J (65,91)

Juniors

WD Sanna

ELOKUU

    
31.8.-1.9.

Kutsukisa, Tampere, KOOVEE

 

Valmentajana:

Lumikki

ISU-sarjat:

Debytantit (FS) : Alda, Enniina, Essi, Katja, Lumia

Juniorit (SP) : Anette, Emmi, Jasmin, Julia F, Pinja T

SM-Noviisit (SP): Jade, Aada J

SM-Juniorit (SP): Emma, Sanna

SM-Seniorit (SP): Karoliina, Sofia

ilmoitettu:

Debytantit (FS) : Katja,Lumia, Alda

Juniorit (SP) : Emmi,Pinja T

SM-Noviisit (SP): Aada J

SM-Juniorit (SP): Sanna

tulokset:

Debytantit (33) :

5. Katja (46,71)
11. Alda (42,29)
16. Lumia (40,79

Juniorit (25) :

3. Pinja (33,06)
8. Emmi (30,02)

SM-Noviisit (32):

25. Aada J (26,02)
SM-Juniorit (18):

Sanna WD

 

KISAKUTSUT 2019-2020

JOULUKUU

tänne alle kootusti kaikki kuukauden kisat

PDF-tiedostokilpailukutsu, TL kutsukilpailut 6.12.2019.pdf (48 kB)
Kutsukilpailu 6.12.2019, TL, Tuusula
PDF-tiedostoYL-lohkokilpailu_kutsu_HTK_2019.pdf (111 kB)
SM-nov+Deb 2.lk 30.11.-1.12.

MARRASKUU

PDF-tiedostoKILPAILUKUTSU 30.11.2019.pdf (144 kB)
Kutsukilpailu 30.11.2019, LT, Lohja
PDF-tiedostoKILPAILUKUTSU AC 30.11.2019.pdf (143 kB)
Aluecup Silmut-B 30.11.2019, LT, Lohja
PDF-tiedostoAlue cup-kutsu 16.11.2019.lähetettävä.pdf (69 kB)
Aluecup 16.11.2019 HyTL, Hyvinkää
PDF-tiedostoHyTL Kilpailukutsu 16112019.lähetettävä.pdf (74 kB)
Tähtisarjojen kutsukilpailu 16.11.2019 HyTL, Hyvinkää
Tuntematon tiedostomuotoKilpailukutsu TL Tintti aluecup 13.11.2019.odt (25 kB)
Aluecup Tintit 13.11.2019 TL, Tuusula
PDF-tiedostoKilpailukutsu Syyspiruetit 2019 valintakilpailu_korjattu.pdf (376 kB)
PDF-tiedostoKilpailukutsu Alue Cup 7.11.2019.pdf (90 kB)
Aluecup 7.11.2019 MJT, Mäntsälä
PDF-tiedostoKilpailukutsu.pdf (466 kB)
ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailu 1.-2.11.2019 NTL, Klaukkala

LOKAKUU

PDF-tiedostoKilpailukutsu TL 26.10.-27.10.2019.pdf (281 kB)
PDF-tiedostoKILPAILUKUTSU 19.asd.pdf (135 kB)
KeLS Taitajat Axel aluecup, Taitajat ei Axel kutsukilpailu
PDF-tiedostoAluecup Minit 21.10.2019 kutsu.pdf (189 kB)
VTL Minit aluecup
PDF-tiedosto20191019 KILPAILUKUTSU SM-noviisit ja debytantit 20190915.docx (1).pdf (129 kB)

SYYSKUU

ELOKUU

PDF-tiedostoKilpailukutsu_3108-01092019.pdf (192 kB)
KooVee ISU-sarjat